W muzycznym świecie baśni i legend 24.03.2013, 00:00

20 marca 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie, ubrani w galowe stroje, spotkali się na sali gimnastycznej. Razem z nauczycielami wzięli udział w kolejnym szkolnym koncercie kameralnym Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. To muzyczne spotkanie nosiło tytuł „Świat baśni i legend”.

canstock3255296.jpg

Muzycy przedstawili dzieciom poematy i postaci z różnych utworów, m.in.: „Jezioro łabędzie”  i „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego, „W grocie Króla Gór” E. Griega, „Uczeń czarnoksiężnika” P. Dukasa, „Szeherezada”, „Stary zamek”.

Gromkimi brawami uczniowie nagradzali wszystkie melodie, wykonywane przez przybyłych do szkoły artystów. Mogli też z bliska zobaczyć i posłuchać dźwięku fletu, fagotu i fortepianu.

Wszystkim bardzo podobała się ta kolejna muzyczna lekcja.

/Sabina Iwan, klasa V/

Zadanie 17 - Koło redakcyjne

KapitalLudzki_logo.jpg   sbr.jpg   EFS_logo.jpg

Projekt  współfinansowany  ze  środków  UE  w  ramach  Europejskiego  Funduszu  Społecznego.

Projekt  realizowany  na  podstawie  umowy  ze  Świętokrzyskim  Biurem  Rozwoju  Regionalnego.